Czy windy są bezpieczne?

Urządzenia do przewożenia ludzi są coraz częściej występującym elementem zarówno w galeriach handlowych, placówkach publicznych oraz budynkach mieszkalnych. Wszystko ze względu na dużą wygodę w przemieszczaniu się po poszczególnych piętrach, co jest niezwykłym plusem w przypadku osób starszych, kurierów dostarczających ciężkie przesyłki czy matek z dziećmi. Bardzo często pojawia się jednak pytanie czy winda osobowa jest bezpiecznym środkiem transportu wewnątrz budynków - odpowiedź na nie poznasz czytając nasz artykuł!

Działanie windy i elementy bezpieczeństwa stosowane we współczesnych dźwigach osobowych

Praca dźwigu osobowego jest nieskomplikowana – polega na zasileniu koła linowego poprzez przekładnię oraz powolnym opuszczaniu i podnoszeniu kabiny. Współczesne urządzenia zostały stworzone w oparciu o najbardziej nowoczesne rozwiązania technologiczne, które wpływają na wysoki poziom bezpieczeństwa podczas użytkowania dźwigu. Mimo to nadal wielu ludzi ma obawy związane z korzystania z windy – niepotrzebnie! Producenci dźwigów osobowych dbają o to, aby coraz więcej konstrukcji powstawało z myślą o użytkownikach cierpiących na klaustrofobię, zapewniając większy komfort oraz poczucie ochrony podczas jazdy.

To właśnie przez te funkcje i elementy windy osobowe są tak bezpieczne! Poznaj pełen skład mechanizmu zabezpieczającego dźwig przed niepożądanymi sytuacjami!

Strach z korzystania z windy wynika przede wszystkim ze wspomnienia starych, powolnych dźwigów, które podczas poruszania się wydawały niepokojące dźwięki i przyprawiały o dreszcze każdego, kto zdecydował się na ich użytkowanie. Obecnie nie trzeba się tym już przejmować - producenci dbają o to, aby wykonywać w pełni bezpieczne windy osobowe posiadające odpowiednie certyfikaty, spełniające restrykcyjne wymogi prawne i przepisy budowlane takie jak limit udźwigu, prędkość poruszania się czy wysokość podnoszenia konstrukcji.
Odpowiedzią na pytanie czy winda jest bezpieczna mogą być funkcje wchodzące w skład mechanizmu zabezpieczającego dźwig osobowy takie jak obecność sprawnych hamulców, zderzaków i ograniczników prędkości, a także sygnalizatorów alarmowych i chwytaczy dostępnych wewnątrz kabiny dla użytkowników.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl