Budowa windy - z czego składa się dźwig osobowy i towarowy?

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić każdy większy obiekt bez dostępu do ruchomych schodów czy wygodnej windy, będącej ogromną pomocą dla osób niepełnosprawnych, matek z dziećmi, a w niektórych przypadkach przy przewożeniu wielkogabarytowych towarów. Budowa takich urządzeń, które znajdują się w większości galerii handlowych, hoteli czy dużych magazynach umożliwia wygodne przemieszczanie się z jednego piętra na drugie. Przekonaj się z czego wynika funkcjonalność dźwigów osobowych i towarowych, poznaj ich najpopularniejsze rodzaje oraz dowiedz się z czego się składają!

Najpowszechniejsze urządzenia dźwigowe wykorzystywane w obiektach w naszym kraju

Wśród urządzeń służących do szybkiego przemieszczenia się po piętrach budynku wyróżnia się przede wszystkim windy z napędem elektrycznym i hydraulicznym. Każda z nich ma inny udźwig, co umożliwia zarówno transport osób, jak i ciężkich ładunków dostarczanych do sklepów czy magazynów. Wyróżnia się urządzenia o nośności od 100 do 200 kg przeznaczone dla ludzi oraz bardziej specjalistyczne urządzenia towarowe, w których można przewozić nawet do 10000 kg ładunku! Należą do nich m.in. urządzenia parkingowe, budowlane czy platformy nożycowe. Przekonaj się z czego są zbudowane oraz jakie elementy się na nie składają!

Budowa windy – z czego składają się dźwigi osobowe i towarowe?

Zatem z czego składa się dźwig osobowy i towarowy? Ich budowa jest do siebie zbliżona, a różnice polegają przede wszystkim na udźwigu i wielkości konstrukcji. Składają się one z takich podstawowych elementów, jak:
- kabina – znajduje się w niej m.in. panel z numerami pięter czy alarm,
- napęd - układ współpracujący z hamulcami, zderzakami oraz ogranicznikami prędkości, zapewniającymi bezpieczeństwo podczas przemieszczania się po budynku,
- prowadnice – zazwyczaj pionowe części, wzdłuż których porusza się maszyna.
Budowa windy uwzględnia również takie części, jak układ sterowania, wciągarki czy przeciwwaga.

Profesjonalne części i komponenty serwisowe do wind – gdzie można je zakupić?

Wiedząc jak zbudowana jest winda warto zadbać o jej sprawność w każdej sytuacji. Właśnie dlatego w przypadku awarii poszczególnych części lub układów skorzystaj z oferty WinDS! Posiadamy szeroki wybór części zamiennych do urządzeń oraz doświadczenie w ich naprawie i serwisie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl