Co zrobić w przypadku awarii windy?

Boisz się przebywania w zamkniętej, ograniczonej przestrzeni przez długi czas? Podczas przemieszczania się dźwigiem osobowym taki rodzaj strachu może być nieunikniony - szczególnie, gdy towarzyszy mu obawa o własne bezpieczeństwo. Na szczęście większość nowoczesnych wind jest skonstruowana w taki sposób, aby zapewnić jak najwyższy poziom ochrony dla pasażerów.

czytaj całość »
Czy windy są bezpieczne?

Urządzenia do przewożenia ludzi są coraz częściej występującym elementem zarówno w galeriach handlowych, placówkach publicznych oraz budynkach mieszkalnych. Wszystko ze względu na dużą wygodę w przemieszczaniu się po poszczególnych piętrach, co jest niezwykłym plusem w przypadku osób starszych, kurierów dostarczających ciężkie przesyłki czy matek z dziećmi.

czytaj całość »
Udźwig windy - jakie są jego rodzaje?

Każde urządzenie służące do przewożenia ludzi lub towarów z piętra na piętro posiada pewne ograniczenia wagowe, dzięki którym można bezpiecznie z niego korzystać. Nazywa się je mianem udźwigu windy - wartości nadanej przy projektowaniu urządzenia osobowego lub towarowego, której przestrzeganie przez użytkowników gwarantuje prawidłowe działanie i bezpieczną pracę.

czytaj całość »
Budowa windy - z czego składa się dźwig osobowy i towarowy?

Obecnie trudno jest sobie wyobrazić każdy większy obiekt bez dostępu do ruchomych schodów czy wygodnej windy, będącej ogromną pomocą dla osób niepełnosprawnych, matek z dziećmi, a w niektórych przypadkach przy przewożeniu wielkogabarytowych towarów. Budowa takich urządzeń, które znajdują się w większości galerii handlowych, hoteli czy dużych magazynach umożliwia wygodne przemieszczanie się z jednego piętra na drugie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl