Co zrobić w przypadku awarii windy?

Boisz się przebywania w zamkniętej, ograniczonej przestrzeni przez długi czas? Podczas przemieszczania się dźwigiem osobowym taki rodzaj strachu może być nieunikniony - szczególnie, gdy towarzyszy mu obawa o własne bezpieczeństwo. Na szczęście większość nowoczesnych wind jest skonstruowana w taki sposób, aby zapewnić jak najwyższy poziom ochrony dla pasażerów. Rzadko dochodzi do awarii, wskutek której można utknąć wewnątrz podnośnika w galerii handlowej, hotelu lub budynku mieszkalnym. Warto jednak być przygotowanym na takie sytuacje i wiedzieć co zrobić, aby zachować bezpieczeństwo podczas zablokowania dźwigu osobowego!

Spokój przede wszystkim – dlaczego nie należy wpadać w panikę podczas awarii windy?

Zachowanie jasności umysłu to umiejętność, która niezwykle pomaga w radzeniu sobie ze stresującymi sytuacjami - właśnie dlatego pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić podczas awarii windy jest uspokojenie swoich myśli. Wystarczy wziąć kilka głębokich oddechów i zdać sobie sprawę z tego, że nad Twoim bezpieczeństwem czuwają doświadczeni operatorzy oraz serwisanci przez całą dobę. Dzięki opanowaniu i racjonalnemu podejściu do sytuacji podejmiesz szybkie i skuteczne działania w walce o ochronę siebie oraz pozostałych pasażerów.

Wezwij pomoc i czekaj na profesjonalistów!

Kiedy spotka Cię awaria windy oto, co musisz robić - pamiętać o kilku ważnych krokach, które należy podjąć, aby jak najszybciej uwolnić się z dźwigu osobowego.
Krok 1. Naciśnij przycisk odpowiadający piętru, na którym zatrzymał się podnośnik lub włącznik drzwi.
Krok 2. Jeżeli to nie zadziała natychmiast przystąp do nawiązania kontaktu z operatorem lub firmą serwisującą urządzenie - zrobisz to naciskając przycisk alarmowy lub dzwoniąc pod jeden z podanych numerów telefonów.
Krok 3. Poczekaj cierpliwie na pomoc, a następnie działaj zgodnie z instrukcjami ekipy ratunkowej.

Obawy związane z awariami wind – dlaczego powinieneś je porzucić i czuć się pewnie w dźwigu osobowym?

Awaria windy osobowej to stresujące przeżycie, jednak warto zdać sobie sprawę z tego, że przy obecnym rozwoju technologii nie występuje ono powszechnie. Ponadto istnieje kilka rzeczy, które można zrobić, aby zapobiec zacięciu się podnośnika - nie wsiadanie do zatłoczonej kabiny, przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, a w ostateczności... wybór schodów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl